Sezon został otwarty

No i przyszła wreszcie kulkowa wiosna. Można wyjąć kuleczki spod pierzynki, zdjąć łańcuchy śniegowe i założyć letnie pokrowce.

Obecny sezon zapowiada się wielce interesująco. Powinien obfitować w wiele okazji do grania w boule. Inauguracyjny mecz mamy już za sobą , tor zniósł zimę bardzo dobrze i dwa mecze rozegrane w minioną niedzielę dowiodły jego wysokich walorów użytkowych. Potwierdził to także zaproszony na rozgrywki gość – Pan Krzysztof Borowiak - licencjonowany zawodnik Polskiej Federacji Petanke, który utwierdził nas w naszym samouwielbieniu związanym z posiadaniem toru. Co więcej, mamy w jego opinii nawet całkiem przyzwoite kulki … ;)

Z pewną nieśmiałością zaczęły się pojawiać sugestie, by rozgrywki ligowe przenieść na wyższy stopień profesjonalizmu. Oczywiście, nie zrezygnujemy ze spotkań ogródkowych przy piwie i grillu oraz grania towarzyskiego na naszym torze – to jest podstawa naszego działania, jednak dla zaspokojenia ambicji niektórych grających rozważane jest powołanie w ramach naszego, mieczewskiego Stowarzyszenia, sekcji sportowej. To działanie pozwoli na współpracę z Federacją i umożliwi grę w rozgrywkach klubowych.

W ramach próby, by sprawdzić się na takim turnieju, a także by zobaczyć jak grają inni, w najbliższą niedzielę (19.04.2015) sekcja kulkowa wybiera się do Lubonia. Jeszcze można się zgłaszać do rozgrywek ! Mecze rozgrywane będą w parach i potrwają zapewne od 10:00 do 16:00.

Szczegóły tutaj: https://pl-pl.facebook.com/events/781837981899718/

Zapraszamy grających w kule i kibiców do odwiedzenia Lubonia.

 

 

  • Brak komentarzy