Garderoba matki karmiącej

Doradca laktacyjny radzi

Joanna AdamiakNazywam się Joanna Adamiak. Jestem... Na mieczewo.com pojawiać się będę jako doradca laktacyjny w swej istocie jestem Człowiekiem, który dąży do łamania zastanych praw i konwenansów, utartych struktur i schematów. Łamię je w sobie i swojej rodzinie. Pomagam dostrzegać je i łamać tym, którzy czują „egzystencjalne ssanie absurdu” i szukają w tym temacie pomocy, wsparcia i wskazówek.doradcalaktacyjny.pl

 

Jednym z kręgów tematycznych, wokół których się poruszam jest naturalne karmienie niemowląt. A schemat tu rządzący dotyczy na przykład postrzegania karmienia piersią jak bardzo trudnej sztuki, wymagającej niesamowitej techniki, wielu trudów i wyrzeczeń i pozbawiającej matkę karmiącą wolności osobistej.

A ja takiej wizji, z sercem przepełnionym Radością i potrójnym życiowym doświadczeniem (jestem matką 3 dzieci, wszystkie karmione były wyłącznie piersią), mówię NIE.

I właśnie w Waszym serwisie pisać będę o pozytywach wynikających z karmienia piersią. Temat problemów w laktacji jest szeroko omówiony na portalach medycznych, choć gdy pojawia się trudniejszy temat i pogrążać zaczyna karmiącą mamę w iluzorycznych mrokach macierzyństwa, służę aktywnie swoją poMocą :). Tutaj natomiast skupiać się będę na urokach macierzyństwa, na urokach naturalnego i pełnego harmonii życia z dzieckiem, w pełnym poszanowaniu własnej kobiecości.

 


I właśnie na kobiecości chciałabym skupić się w tej chwili.

Kobieta oczekująca dziecka może i powinna pięknieć w czasie gdy dziecko w jej łonie rozwija się i szykuje do przyjścia na świat. Przemienia się kobiece ciało, przemienia się jej stan ducha, zmienia się cała energetyka kobiety. Objawia się to czasem wewnętrzną dysharmonią, wówczas gdy nie dajemy sobie przyzwolenia na pewne procesy. Ale one i tak zachodzą. Nasze ciało się zmienia. Powiększa się. Rośnie nie tylko brzuch, pęcznieją też piersi, zaokrąglają się biodra i uda. Jesteśmy ciepłe i miękkie. Szykujemy się do przyjęcia w ramiona małego, delikatnego ciała, które będziemy tulić i któremu zapewniać będziemy poczucie bezpieczeństwa.

W ciągu 6-8 tygodni po porodzie uda i biodra oraz brzuch najczęściej wracają do stanu sprzed ciąży. Czasem trwa to trochę dłużej, czasem przebudowane ciało pozostaje zmienione. W odmiennym stanie pozostają na pewno piersi, zwłaszcza piersi matki karmiącej. Są większe, pełniejsze, bardziej jędrne. Warto z nich czerpać radość, wykorzystać jako atut i podkreślać piękno kobiecego ciała w okresie macierzyństwa. Jak to zrobić? Dbać o nie, pielęgnować, ćwiczyć ich formę (polecam tybetańskie ćwiczenie jelenia), a także dodawać im uroku praktycznym, eleganckim, kobiecym i seksownym strojem.

Świat się zmienia i coraz częściej w sklepach z garderobą dla kobiet pojawiają się coraz elegantsze i coraz bardziej kuszące stroje dostosowane do wygodnego karmienia piersią. Warto się przyjrzeć przez moment rozwiązaniom stylistycznym pozwalającym na łatwy dostęp do „dystrybutorów mleka” a jednocześnie zapewniającym kobiecy i atrakcyjny wygląd. Proponuję wziąć pod lupę wabiące dekolty, seksowne suknie dające możliwość karmienia, eleganckie koszule, otulające szale i poncza dające poczucie intymności podczas karmienia, a jednocześnie zapewniające ciepło i ochronę przed wiatrem lub nadmiarem słońca.

Zostawiam wam kilka schematów – pomysłów rozwiązań na 3 różne okoliczności:

  1. codzienny spacer z dzieckiem

  2. wieczorne wyjście (noc sylwestrowa, bal karnawałowy, wesele)

  3. biznes mama

Jak Wam się to podoba? Może dołączycie własne projekty, może wyszperamy w necie konkretne przykłady i sklepy – nie tylko specjalizujące się w temacie – z których oferty można skorzystać. Proponuję akcję poszukiwawczą zwykłych sklepików – butików mających w ofercie portfelowe dekolty, koszule rozpinane na boczne zamki (szybszy i dyskretniejszy dostęp do piersi), sukienki z trikiem pozwalającym dostać się mleka.

Zobaczmy ile przyjemności i radości może wyniknąć z podkreślenia strojem urody kobiecego-matczynego ciała.

 

Sukienka z ukrytym dekoltem

Sukienka z ukrytym dekoltem. Świetnie wypada jako wieczorowa mała czarna. Podwójny dekolt daje pole do manewru. Zewnętrzny, bardzo głęboki dekolt pełni funkcję ozdobną, a tuż pod nim jest nie przyszyta do reszty sukni druga część wewnętrznego dekoltu, umożliwiająca szybki i dyskretny dostęp do piersi.

 

 

 

Suknia o portfelowym kroju.


Suknia o portfelowym kroju. Dekolt może być marszczony z boku jak na rysunku, a może być to również maksymalnie francuska w stylu portfelowa sukienka z miękkiego dżerseju zawiązywana w pasie. Może być ona noszona swobodnie z dzinsową kurtką, i zwykłym topem pod spodem (dobry pomysł na uwodzicielski spacer z dzieckiem i jego ojcem), może być w tonacji awangardowej ze zmysłowo wystającej spod niej koronkowej haleczki (kontynuacja spaceru wieczorem, podczas domowej kolacji przy świecach), a może zaistnieć z żakietem, koralami w wersji zupełnie eleganckiej (pomysł dla efektownej bizness mamy).

 

 


Sukienka oparta na stylu empire.Sukienka oparta na stylu empire. Dekolt powinien być raczej obszerny, materiał swobodnie otacza piersi, w rozcięcie dekoltu wprowadzona jest tasiemka związywana ozdobnie. Do karmienia poluzowujemy stanik sukienki (lub koszuli) okrywamy się chustą i spokojnie karmimy niewidzialne dla niedyskretnych oczu. Charakterystyczne dla tego modelu jest wiązanie lub bardziej komfortowe odcięcie pod biustem. Suknia taka może być w wersji na ramiączkach, może też posiadać rękawy, idealnie komponować się będą rękawy marszczone i rozszerzane od połowy.

 

 

 


Dekolt prostyDekolt z ozdobną falbanką

 

Dwa pomysły na dekolt. Dekolt prosty i dekolt z ozdobną falbanką. W przypadku dekoltów poszukiwać należy bluzeczek lub koszul z miękkiego dżerseju. Nie będą wówczas ocierały ani uwierały piersi, a dostęp do piersi będzie również ułatwiony.

 


Koszula w stylu azjatyckimJest też pomysł dla pań, które nie są fankami prezentowania dekoltów. Prezentowana na obrazku koszula jest utrzymana w stylu „azjatyckim”. W tym przypadku dostęp do piersi gwarantuje zamek wszyty w boczny szew. Pamiętać należy, że zamek musi sięgać dość głęboko pod pachę.

 

 

 

 


Sukienka z dekoltem dowolnej głębokościSukienka z dekoltem dowolnej głębokości, dekolt rozpinany na guziki lub zameczek (jeszcze szybszy dostęp do mleka).

 

Jak w każdym projekcie ważne jest by szukać fasonu podkreślającego sylwetkę i jej atuty.

Pamiętajmy, że długość do kolan, głęboki dekolt, podniesiona talia, szerokie ramiączka przy większym biuście (co przy karmieniu często się zdarza) dają nam dużą gwarancję kobiecości. Romantyczności dodadzą nam falbanki, wysoka talia i portfelowy krój. Szukając wątków bardziej klasycznych sięgnąć możemy po koszulowe sukienki. Mają one uniwersalny charakter, a rozpięcie kilku guzików ;) sprawi, że będziemy wyglądały seksownie.

 


 

Joanna Adamiak pracuje jako doradca laktacyjny w Poznaniu.

  • Brak komentarzy