„Opowieści Frontowe” z Mosiny

Na muzycznym rynku wydawniczym ukazały się „Opowieści Frontowe”, autorska płyta muzyka z Mosiny – Remigiusza Szumana.

Remigiusz Szuman jest wirtuozem gitary klasycznej, absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od blisko 3 lat wykonuje na scenie także swoje piosenki. Od końca 2008 roku, muzyk został już laureatem kilku prestiżowych festiwali poezji śpiewanej i piosenki autorskiej, między innymi: Międzynarodowego Festiwalu Bardów  OPPA 2009 w Warszawie, ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Nieobojętnej „Włóczęga” w Zielonej Górze, XXXVII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych w Olsztynie, XI Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Poetyckiej w Oleśnie. Nagrody i wyróżnienia, Remigiusz zdobywa własnym wykonaniem autorskich piosenek, akompaniując sobie na gitarze. Utwory te zostały zebrane na płycie zatytułowanej „Opowieści Frontowe”, która w ostatnich dniach lutego ukazała się na muzycznym rynku wydawniczym.

To druga płyta w dorobku artysty. Kilka lat temu, Remigiusz Szuman nagrał „Muzykę do kawy”, czyli własne wykonanie utworów muzycznych na gitarze klasycznej. Teraz, na kolejnej swojej płycie wydanej przez Agencję Artystyczną „MTJ”, zaśpiewał swoje piosenki, ale nie sam. Obok Remigiusza i jego zespołu w składzie: Paweł Stachowiak – gitara basowa i Sławomir Tokłowicz – perkusja pojawili się goście: żona Joanna Szuman i jego dzieci, czyli Szuman Family, a także: Marek Piekarczyk (TSA), Andrzej „e-moll” Kowalczyk, Mateusz Pospieszalski (m.in. Voo Voo), Nikodem Pospieszalski, Robert „Litza” Friedrich (m.in. Acid Drinkers, Arka Noego), Jakub Gutowski, Heinz Fallman, Jakub Biegaj, Łukasz „Węgorz” Drapała.
Piosenki z „Opowieści frontowych”, znalazły się w repertuarze artysty podczas koncertów promujących płytę. W miesiącu lutym, Remigiusz Szuman wraz zespołem w aktualnym składzie: Paweł Stachowiak, Sławomir Tokłowicz i Paweł Głowacki, wystąpił w poznańskich klubach: „Piwnicy Farnej pod Blaszanym Kurem” i „Dylemacie”. W dniu 16 marca, artysta koncertował w warszawskim klubie „Hydrozagadka”, gdzie na scenie, prócz jego zespołu wystąpili gościnnie: Marek Piekarczyk, Robert „Litza” Friedrich, Andrzej „e-moll” Kowalczyk i Mateusz Pospieszalski. Wreszcie, 25 marca, Remigiusz Szuman już sam, z gitarą, wystąpił z recitalem dla publiczności warsztatów poezji śpiewanej, w ramach festiwalu „Wiosna Młodych”, odbywającego się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.
O czym śpiewa w swoich „frontowych” opowieściach? Śpiewa o życiu, o drodze, którą trzeba przejść każdego dnia, o napotkanych na niej ludziach i zwykłych, ludzkich dylematach. Jednak jego piosenki, to przede wszystkim opowieści o najważniejszej z wartości w tym życiu – o miłości. A że miłość jest dla artysty najważniejsza, o tym przekonać się można słuchając po kolei każdej z 14 utworów.

O płycie Remigiusza Szumana, jeden z recenzentów napisał: „Z pewnością nie zawojuje list przebojów i list bestsellerów – bo te opanowane są przez zupełnie inny repertuar. Ale ma dużą szansę znaleźć godne miejsce na półce tych, którzy wymagają więcej i potrafią docenić muzyczną wartość.”

Płytę „Opowieści Frontowe” można nabyć już teraz w muzycznych sklepach internetowych, podczas koncertów, a od 6 maja dostępna będzie także w „empikach”. Gorąco zachęcam, by po nią sięgnąć!

  • Brak komentarzy