Hejted Mieczewo ?

Czy poprzez nienawiść można coś zmienić na dobre? Czy trzeba posuwać się do aż tak skrajnych środków, aby zasygnalizować problem w naszej wsi lub okolicy?

Na początek definicje:

hejt - obraźliwy lub agresywny komentarz zamieszczony w Internecie

Hejted - nowa moda na Facebooku. Użytkownicy zakładają specjalne profile "hejted" i piszą na nich, co ich denerwuje. Hejted pochodzi od angielskiego wyrazu hate, który oznacza nienawiść. Hejted jest spolszczoną pisownią dotyczącą rzeczy znienawidzonych. Na profilach na Facebooku zaczynających się od tego słowa przeczytamy o tym, co nas najbardziej bulwersuje i denerwuje, a wręcz doprowadza do białej gorączki. 


Strona mieczewo.com działa od 2009 roku. W tym samym roku powstało forum na naszym serwisie, gdzie każdy może dyskutować o problemach,  zainteresowaniach i na każdy inny temat. W 2010 roku wraz z popularnością mediów społecznościowych uruchomiliśmy tzw. fanpage na Facebooku-u, gdzie staramy się w ramach możliwości informować czytelników o tym co się u nas dzieje i nie tylko. 

Między innymi powyższe działania przyczyniły się do zaktywizowania wielu mieszkańców, którzy uczestniczą w życiu naszej wsi. Powstało stowarzyszenie, które formalnie wspiera nasze wspólne działania. Rada sołecka stara się aktywnie współpracować z zarządem stowarzyszenia, dzięki czemu jest możliwe organizowanie wielu ciekawych imprez dla mieszkańców takich jak dożynki, festiwale wina, bieg Hekatomba, Dzień Dziecka, Mikołajki, Dzień Kobiet i wiele innych. Mamy również swojego radnego, który jest naszym łącznikiem z władzami gminy, a któremu można zgłaszać wszelkie zażalenia i problemy.

Ważne - wielokrotnie na serwisie mieczewo.com kierowaliśmy apel do osób, które chciałyby czynnie działać na rzecz naszej wsi, aby przyłączyły się do redagowania serwisu mieczewo.com, ponieważ "Wspólnie możemy osiągnąć więcej!"

Pewnie się zastanawiacie dlaczego o tym wszystkim piszę. Otóż redagując kolejny wpis na naszym fanpag-u, sprytny Facebook zasugerował mi stronę (fanpage) - Hejted Mieczewo Bloger. Nie wierzyłem, że coś takiego powstało! Kto był na tyle zdesperowany, aby zakładać tego typu stronę, która nawołuje w samej swojej nazwie do nienawiści? Autor tej treści twierdzi, że wspólnie możemy osiągnąć więcej - poprzez nienawiść czyli tzw. hejt ?!

Przyglądając się treści zamieszczanych postów można wnioskować, że poza robieniem "szumu" osoba prowadząca liczy, że problemy rozwiążą się same po ich opisaniu. Na przykład problem komunikacji miejskiej - wielokrotnie poruszany na zebraniach wiejskich, uzgodnienia z osobami odpowiedzialnymi itd. Problem zgłaszany również na naszym fanpagu - jednak pojedyncze jednostki, które nie przedstawią konkretów na spotkaniach w tym celu organizowanych nigdy wiele nie osiągną. Przy okazji możemy poczytać o nienawiści ("hejcik leci dla Klubu Sportowego w Mieczewie"), problem chodnika wzdłuż Rogalińskiej - kierowanie pretensji w kierunku gminy jest o tyle nieuzasadnione, ponieważ odpowiedzialnym organem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Problem drogi Kamioneckiej "gmina Mosina nic z tym nie robi", a to że co jakiś czas jest równane, czy też jest nawożone utwardzenie i że w budżecie nie ma środków na lepsze działania, to już szczegół nieistotny. I tak dalej...


Po opublikowaniu tego artykułu i dyskusji na naszym fanpagu (szczegóły tutaj) wpisy na opisywanej stronie i wszelkie inne materiały zostały usunięte.

 • Do założyciela Hejted Mieczewo Bloger :
  Po pierwsze - jak jesteś taki odważny to nie ukrywaj się ! Zdecydowana większość na Naszej stronie nie jest anonimowa, a jeżeli używamy pseudonimów, to i tak każdy wie o kogo chodzi. Masz odwagę krytykować, to się pod tym podpisz.
  A po drugie ( ważniejsze ) - może weźmiesz się do roboty na rzecz Mieczewa, chętnie zapraszamy do współpracy, jest co robić, a rąk ciągle mało! Już niedługo będzie ustalany plan na 2016r. przyjdź i się przyłącz! Rzetelna praca uszlachetnia i nie pozwala robić głupot.
  Z pozdrowieniami - Hanusia.

  0 Lubię
 • No, to wielka sztuka być anonimowym!

  Na www.mieczewo.com jest mnóstwo miejsca do rozpoczęcia kontaktu...
  Są adresy mailowe, telefony komórkowe, kontakt przez forum...

  Chodź do nas chłopie (dziewczyno!), powiedz co Cię boli i jak nam możesz pomóc...
  Nawet jeśli nie możesz...

  My też nie mamy patentów na wszystko...
  Ale coś próbujemy... Coś chcemy...

  Umiesz lepiej? Pomóż!!!
  :)

  0 Lubię