Wtargnięcie złodziei w ciągu dnia

Mieszkańcy Mieczewa - Prosimy o ostrożność

aktualizacja 5-09-2018

W dniu 05.09.2018 około 2:00 w nocy na ul. Bożymęcznej włączył się alarm kiedy mieszkańcy byli w domu, natychmiast zareagowała sąsiadka wzywając policję. Na miejsce bardzo szybko dojechała ochrona oraz jednostki policji.
Nie ustalono czy to była próba włamania, czy samoczynne załączenie alarmu.
Brawo dla sąsiadki która prawidłowo zareagowała, to postawa która czasem może wiele zmienić a z pewnością jest to najskuteczniejszy sposób aby odstraszać potencjalnych przestępców.
W ostatnich tygodniach w Mieczewie i okolicy (włamanie w Radzewie), mamy do czynienia z podejrzanymi sytuacjami. Policja jest czujna ale pamiętajmy, że pomoc sąsiedzka jest najważniejsza.

aktualizacja 29-08-2018

29-08-2018 po godz. 10.00 rano do domu w Mieczewie wtargnęło dwóch mężczyzn.

W tym czasie mieszkanka przed domem malowała płot, a w domu były dzieci, które swoim krzykiem skutecznie przestraszyli złodziei. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyźni najprawdopodomniej poruszają się samochodem Daewoo Lanos kolor ciemno wiśniowy.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców Mieczewa, aby zwracali uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób, pojawiających się w naszej okolicy, a także na obce pojazdy, które mogą prowadzić obserwacje danego domu.

Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść.

Gdy zauważymy podejrzane osoby, starajmy się zapamiętać ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w okolicy posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym Policję pod nr 112.


W nocy z środy na czwartek (15/16.08 br.) odnotowano próby włamań do domów przy ul. Lipowej i Wierzbowej. Z piątku na sobotę w nocy w tej samej okolicy mieszkaniec o godz. 2.30 w nocy wypłoszył nieznane osoby. W piątek wieczorem (17.08) widziano dwóch mężczyzn chodzących po budowie domu przy ul. Kasztanowej. Ktokolwiek widział podejrzane osoby lub posiada monitoring mogący zarejestrować zdarzenia z okolic Lipowej i Wierzbowej proszony jest o kontakt z sołtysem Romanem Kolankiewiczem tel. 513 00 13 49 lub bezpośrednio na komisariacie policji w Mosinie.

Włamywacze są na tyle odważni, że dokonują próby włamania także podczas obecności mieszkańców w domach.

Nie bądźmy obojętni wobec takich działań i mówmy o nich głośno. Reagujmy, gdy dzieje się coś w naszej okolicy, czy widzimy nieznane osoby na posesji sąsiada.