Woda - nadzieja w 500-tce

Problem wody w naszej wsi to temat, którego końca nie widać. Wielokrotnie poruszany na łamach naszego serwisu, teraz ma kolejne wznowienie.

Aquanet ma w planie poprowadzenie tzw. 500-tki przez Mieczewo. A to z kolei wg z-ca burmistrza pana Mielocha może być nadzieją na nasze braki wodne.

 • W przypadku budowy magistrali o której mowa w tym artykule, warto zaznaczyć, że to co jest według autora tekstu "nadzieją" dla niektórych jest też sporym problemem dla innych. Budowa "pięćsetki" zakłada przecież zajęcie prywatnych terenów w tym sporej części składu węgla i gospodarstwa rolnego, które położone są przy drodze. Od jakiegoś czasu trwają rozmowy i przerzucanie dziesiątek dokumentów w tej sprawie między prywatnymi właścicielami a firmą Aquanet, doszło nawet do wykorzystania nieobecności właścicieli i wtargnięcia pomimo braku zgody na prywatne tereny i robienie odwiertów bez posiadania jakichkolwiek pozwoleń przez firmę Aqua!. Sprawa jest z góry przegrana a największy koszt za dostarczenie wody, póki co tylko do Kórnika poniosą właściciele gruntów w Mieczewie - ale to jakoś dla radnych i władz gm. Mosina problemem nie jest... I akurat straty pomimo rzekomych odszkodowań są nieuniknione gdyż pomimo wielu negocjacji za zajęcie terenu sporej części gospodarstwa i uniemożliwienie dalszego prowadzenia działalności w dotychczasowym miejscu firma Aquanet oferuje równowartość prawie "aż" 70 metrów kwadratowych ziemi w Mieczewie. Konieczność wyburzenia budynków i zajęcie terenu na sąsiedniej działce także zostało wycenione w sposób absurdalny. No ale będzie woda (gdzieś), więc radni i autor tekstu zadowoleni... Jest nadzieja. Tylko jakim i czyim kosztem...?

  1 Lubię
 • Otóż to!

  A poza tym to od "pięćsetki" do kranu jeszcze dłuuuga droga!
  "Poprowadzimy magistralę przez Mieczewo" - a przyłączymy do niej wieś - to niestety dwa różne wątki...
  Aquanet znany jest ze stosowania socjotechnik w nacisku na mieszkańców i właścicieli gruntów...
  Społeczną misję Aquanetu między bajki włożyć...

  Komentarz ostatnio edytowany około 2 lat(a) temu przez greg
  0 Lubię
 • Czas jakiś temu pytałem bezpośrednio - nomen omen - u źródła. Fakt - plan planem, a horyzont czasowy realizacji dłuuuugi ... O ile w ogóle. Orientujecie się może Państwo kiedy Aquanet miałby ruszyć z położeniem swojej rury ? I jak planują przepięcie wodociągu MR w samej wiosce ? Przecież będą musieli się dogadać z MR, nie wywłaszczą ich tak, jak właścicieli gruntów położonych na trasie.

  0 Lubię
 • Tak no cóż ........
  Acua.... robi co chce widzę że nawet więcej ,zacznę od końca .
  W ostatnim piśmie zaczęli mnie zastraszać o wywłaszczeniu czy czymś takim ,wypisali paragrafy jakimi to mogą zrobić i że zgłaszają to do urzędu zdaje się wojewódzkiego .
  Czyż to nie jest zastraszanie obywatela ,poprzedzało to kilka pism z gotowymi formularzami do podpisu ,pierwsze były że zgadzam się za darmo na rozbiórkę wiat ,likwidacje 1/3 placu firmy .W następnych pismach proponowali 1/10 wartości jednorazowego odszkodowania .
  Gdzie terenu nie zabierają ,ale w praktyce nie mogę z niego korzystać .ponieważ po kilka metrów od 500 jest teren chroniony .
  Paranoja poco mnie taki teren jak tylko mogę trawkę siać ,której nomen omen nie chcę .
  I teraz mogę rozpętać burzę ,albo nie którzy się na mnie wnerwią.
  Ja wodę mam i nie chcę takiej wody-rury jaką Acua.... mi proponuje moim kosztem.
  Piszę z własnego punktu widzenia .
  I nadmienię że nie jestem samo lubem -czy że myślę tylko o sobie .Ponieważ na jeden rórociąg już się zgodziłem biegnie on po drugiej stronie szosy i doprowadza wodę do mieszkańców Mieczewa.
  Nadmienię jeszcze że proponowałem Aca....... aby poszli z 500 z drugiej strony ul .Rogalińskiej gdzie również jestem właścicielem ,i też prowadzę tam działalność gospodarczą .Odprowadzam podatki .Z tego co wiem to Gospodarstwo Pana W. A.sąsiada również wystąpiło do Aca.... z propozycją położenia rury po drugiej stronie szosy gdzie jest właścicielem gruntu .

  z poważaniem
  G.Wulbach

  0 Lubię