Protest przeciwko strefie przemysłowej Mieczewo-Świątniki-Rogalin

W nawiązaniu do przedstawionego Projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Mosina dla wszystkich, którzy są przeciwni strefie przemysłowej na terenie sołectw: Rogalin, Świątniki i Mieczewo, poniżej zamieszczamy druk dokumentu umożliwiającego złożenie protestu do tego projektu.

Plików:
pdf.png Protest - strefa przemysłowa HOT
Data 28-09-2018 19:05:27 Wielkość pliku 74.9 KB Download 235 Pobierz

Dyskusja w temacie na Facebooku.

Reportaż w TVP3 (od 6:15 minuty).

Fotorelacja ze spotkania w Świątnikach.

Zobacz także: Strefa przemysłowa w okolicy Mieczewa?

 

 • takie pytanie - pismo wysłać adresatowi pocztą czy lepiej donieść na spotkanie w środę? Lepiej żeby jakiś ślad był po tym a nie że adresat w drodze z Mieczewa zgubi protesty.

  0 Lubię
 • Absurd! W jakim celu ten protest? Dajcie rozwijać się gospodarce, rozwój gospodarczy regionu to rozwój np. Mieczewa i gminy Mosina. Baa, to podatki od przedsiębiorców na inwestycje, to miejsca pracy, czy poprawa komunikacji...

  0 Lubię
 • Czy kolega RAf może odpowiedzieć na pytanie - jakaż to gałąź gospodarki chciałaby umieścić swój interes akurat tutaj mając do wyboru wolne miejsce w Koninku i w innych niedalekich strefach z świetną infrastrukturą drogową, mediami, z energią elektryczną działającą mimo wiatru itd. ??? Bo moja odpowiedź na to pytanie budzi we mnie wiele obaw.

  0 Lubię
 • Nie my jako indywidualni mieszkańcy, ale właśnie działalności gospodarcze (firmy) będą wyrównywały panujące dysproporcje pomiędzy gm. Mosina, a gm. Kórnik np. media takie jak gaz, kanalizacja, woda, prąd z zapewnieniem stałych dostaw. Kolega TO JA widocznie nie pamięta KONINKA z przed np. 15 - 20 lat temu. Nie było kanalizacji, nie było infrastruktury drogowej, nie było też stałych dostaw wody.
  Osobiście jestem zdania, że zamieszczenie w Gorących tematach art. pt. "Protest przeciwko strefie przemysłowej Mieczewo-Świątniki-Rogalin" to czysta propaganda. Mieszkańcy Mieczewa-Świątnik-Rogalina powinni mieć także prawo do oddania głosów ZA PRZYGOTOWANIEM KONCEPCJI STREFY PRZEMYSŁOWEJ.
  Czemu tylko zbieracie głosy przeciw, czemu nie zbierać głosów za. Z filmu zamieszczonego na Mieczewie wnioskuje się, że obecny Sołtys Mieczewa będący w opozycji do obecnej władzy gm. Mosina lobbuje takie właśnie poglądy jakie w tym filmie wygłasza!

  0 Lubię
 • RAF, mieczewo.com jest portalem, który od ponad 8 lat stara się przekazywać wszelkie informacje w sposób obiektywny. Informacje przekazujemy takie jakie otrzymujemy. Nie posiadamy na etacie redaktorów, którzy będą zgłębiać wszelkie tematy. Skoro jest Pan odmiennego zdania zachęcam to opracowania materiału, dlaczego taka strefa byłaby korzystna dla mieszkańców Mieczewa, podpisać się z imienia i nazwiska i przesłać na adres redakacja@mieczewo.com. Chętnie opublikujemy taki materiał. Jeśli jest Pan chętny do zbierania głosów za strefą - nic nie stoi na przeszkodzie.

  0 Lubię
 • Kolego Raf - teraz to kolega uprawia propagandę - Koninko bez infrastruktury drogowej??? Koninko już za komuny miało dojazd dwupasmową 11 - Taki jest fakt i proszę nie ściemniać.
  Świątniki realnie dojazdu nie mają żadnego - jeśli ktoś zdecyduje się na taką lokalizację inwestycji to raczej nie chce się chwalić swoim biznesem....
  Dodam że w Koninku jest jeszcze dużo miejsca do wykorzystania - ciekawe dlaczego nie ma nowych chętnych? Bo stref już jest za dużo? Bo nie ma kto w nich pracować? Pytań jest wiele.

  0 Lubię
 • ADMINIE, twój post potwierdza, że podjęte działanie było pochopne, a strategia prowadzenia tego typu wpisów działa na zasadzie „piszem, ale co to już mało istotne”. Idąc dalej, pamiętam taki czas na mieczewo.com, że prawda anonimowych wpisów była tak bolesna, że przez administratora była blokowana. Jeśli prawda w oczy kole proponuje wrócić do tej praktyki!
  TO JA 15-20 lat temu 11 była w takim stanie technicznym, że koła przy STARACH urywało. Natomiast zjazdy z 11 w większości prowadziły na drogi bez utwardzonej nawierzchni. Musisz być młodziutki, że tego nie pamiętasz...

  0 Lubię
 • Raf, tradycyjnie pod kolejnym pseudonimem uprawia trollowanie :) Krótko mówiąc dostarcza nam dobrej zabawy, stara/stary anonim. Brak odwagi cywilnej, aby napisać z imienia i nazwiska. Takie wpisy są bezwartościowe, a w internecie ich pełno. Zwłaszcza teraz przy okazji wyborów :) A na mieczewo.com zwłaszcza w trakcie kampanii wyborczych uaktywnia się pewna osoba. Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy :)

  Komentarz ostatnio edytowany około 1 rok temu przez Adminek
  0 Lubię
 • Raf - Doskonale wiem w jakim stanie była "11" 20 lat temu - wyglądała jak większość/wszystkie nasze ówczesne drogi krajowe - i miała jedną podstawową zaletę - BYŁA.
  Zresztą nie o tym mowa - twierdzenie że w momencie powstawania strefy ekonomicznej Koninko było źle skomunikowane ze światem jest manipulacją ze strony RAFa. Otóż było, twierdzę że na warunki krajowe nawet bardzo dobrze - w przeciwieństwie do Świątnik.
  Dziękuję za ostatnie zdanie - cały czas się czuję młodo!!! Może dlatego nie mam takich problemów z pamięcią?

  0 Lubię