Kolej expresowa przez las w Mieczewie

Już dziś powinniśmy interesować tym, co może zostać zrealizowane w naszych okolicach za kilka a nawet kilkanaście lat.

Jak podaje FB Miasto i Gminy Kórnik:

"Do 10 marca można składać uwagi do dokumentu zatytułowanego: Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego (SSL). Co szczególnie istotne dla mieszkańców naszej gminy, Studium zawiera między innymi propozycje usytuowania nowych tras kolejowych, w tym dla kolei dużych prędkości.
Na terenie naszej gminy przejść ma jedna z tras tej kolei. Jej opcjonalne usytuowania znajdziecie Państwo na załączonych fotografiach.
W jednej z wersji (linia przerywana pomarańczowa) oddzielić się ma od obecnego przebiegu zwykłej kolei na wysokości Gądek, przeciąć Las Drapałka, przejść na północ od Dziećmierowa, Trzebisławek i Dębca (bliżej lub dalej w wersji czerwonej przerywanej linii). Wariant drugi (zielona, przerywana linia) przecina las na południe od Kamionek i Borówca, przebiega między Czołowem a Konarskim, na południe od Błażejewka i na północ od Jezior Wielkich.
Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony:
https://www.cpk.pl/pl/inwestycja/ssl
gdzie znajduja sie obszerne szczegóły i formularz do składania uwag.
Radni zajmą się zaopiniowaniem Studium na najbliższej, specjalnie dla tego celu zwołanej Komisji Planowania Przestrzennego."


Dzięki uprzejmości jednego z mieszkańców została opracowana instrukcja dla mieszkańców, jak zamieścić uwagi na temat planowanych propozycji przebiegu linii kolejowej szybkich prędkości przez naszą gminę:
1. Wejdź w ten konkretnie link https://www.cpk.pl/pl/inwestycja/ssl/formularz-kolej
2. Z rozwijanej listy wybrać "Ciąg nr 9, linia kolejowa nr 85 "
3. Numer arkusza to 7.
4. Treść uwagi - jednym zdaniem wyrażamy swoją uwagę.
5. Uzasadnienie uwagi - w paru zdaniach opisać wszystko to co tu piszemy.
6. Można jeszcze wrzucić zdjęcie mapki naszego rejonu (np nanosząc obrazowo stopień ingerencji) jako załącznik.

  • Brak komentarzy