Skąd ta strona?

Dzień Dobry,

Wreszcie ruszamy ze stroną Mieczewa, naszego miejsca. Zamieszkaliśmy tu 30 kwietnia 2009 i po zaledwie kilku miesiącach stwierdzamy, że jest to miejsce idealne.

My, czyli kto?

Ania i Tomek. Pracujący, na co dzień zabiegani, rozpędzeni, tym bardziej doceniamy uroki miejsca, jakim jest Mieczewo. Odpoczywamy tu i realizujemy swoje pasje. Jedną z nich jest właśnie ta strona.

Dlaczego Mieczewo?

Spodobało nam się od razu. Po obejrzeniu kilku innych działek w okolicach Poznania, nie mieliśmy żadnych wątpliwości, żeby tu wybudować nasz dom. Z praktycznego punktu widzenia – bliskie położenie względem Poznania oraz szybki i wygodny dojazd pozwalają dotrzeć do miasta w ok. 15 min. Z drugiej strony pięć minut drogi do Kórnika ułatwia codzienne funkcjonowanie - szkoła, apteka i przystanek PKS w pobliżu to wbrew pozorom bardzo ważna sprawa. Przede wszystkim mieliśmy całe mnóstwo mniej praktycznych powodów – piękne otoczenie - lasy, łąki, pola. Można realizować się sportowo, rowerowo, biegowo i po prostu spacerowo, a przede wszystkim podziwiać okolicę na końskim grzbiecie. W pobliżu znajduje się stajnia. Każdy kto tylko lubi obcować z naturą, szuka miejsca idealnego do relaksu, a jednocześnie z cywilizacją w zasięgu ręki, doceni uroki Mieczewa.

Dlaczego ta strona?

Po pierwsze jest to realizacja naszej pasji, połączenie fotografowania wraz z żyłką reporterską oraz działalnością IT. Po drugie – idealnym rozwiązaniem jest dla nas przełożenie swoich pasji na coś, co może się przydać innym. Mieczewo jest wsią, trudno znaleźć o niej jakiekolwiek informacje poza lakoniczną notką w Wikipedii. Chcielibyśmy w jak największym stopniu przybliżyć to miejsce, może nawet ułatwić tym, którzy dopiero planują się tu osiedlić. Naszym marzeniem jest, aby jak najwięcej osób uczestniczyło w tworzeniu tej strony. Wcale nie musi się ona ograniczać do suchych ogłoszeń – nie będzie to książka telefoniczna. Jesteśmy otwarci na różnorodność. Każdy, kto chce może dodać tu coś od siebie, podzielić się swoimi spostrzeżeniami, zainteresowaniami itp. Zapraszamy ochotników do tworzenia z nami serwisu o Mieczewie. To, jaki będzie zależy od nas samych :)

  • Brak komentarzy