Szeroko na Wąskiej 2011

Tegoroczna impreza plenerowa organizowana przez Mosiński Ośrodek Kultury w Mosinie miała szczególne znaczenie dla naszego serwisu mieczewo.com i wszystkich mieczewiaków. W tym roku postanowiliśmy pokazać mieszkańcom gminy Mosina, że nasza wieś nie jest pustynią.

Serwis mieczewo.com od samego początku był platformą, dzięki której mieczewianie mogą zaprezentować swoje zainteresowania, a także wymienić doświadczenia z innymi hobbystami. Wielu ludzi poprzez forum dyskusyjne zawiązało niezwykłe znajomości, a także odkryło innych ludzi o podobnych zainteresowaniach.
Szeroko na Wąskiej 2011 - stoisko mieczewo.comDzięki imprezie plenerowej w Mosinie, nasi wytwórcy win mieli okazję do pokazania efektów swoich pasji. Jarek, Romek i Grzegorz zaprezentowali swoje wina, które wzbudzały wielkie zainteresowanie. W niedzielę była niezwykła okazja degustacji specjalnie przygotowanego trunku z okazji festynu. 20 litrowa beczka kusiła wielu koneserów.
Szeroko na Wąskiej 2011 - stoisko mieczewo.comSpotkanie na Szerokiej było także okazją do zaprezentowania twórczości naszej pisarki - Zosi Staniszewskiej. Sporym zainteresowaniem cieszyły się bajki, a także inne prezentowane pozycje. Szczęściarze mieli okazje zdobyć nieliczne egzemplarze z podpisem naszej literatki.

Szeroko na Wąskiej 2011 - stoisko mieczewo.comSwoją twórczość zaprezentowała również pani Grażyna, która zajmuje się między innymi malowaniem naszych mieczewskich krajobrazów, a także tworzy kolaże, które w dzisiejszych czasach są już raczej rzadkością.
Mieczewo.com prezentowało także naszych biegaczy i ich osiągnięcia. Pokazaliśmy również mieszkańcom naszej gminy, że pasjonatów sportu konnego u nas nie brakuje. Swe osiągnięcia zaprezentował nasz Jeździecki Klub Sportowy Mieczewo, który prowadzi pan Zenon Makowski.
Szeroko na Wąskiej 2011 - stoisko mieczewo.comNiezwykłym zainteresowaniem od samego początku imprezy cieszył się zabytkowy dom Miły i Rysia. Wielu zwiedzających nie mogło uwierzyć, że tak wspaniałe miejsce zachowało się do dziś w naszej wsi. Byli nawet tacy, którzy pytali o możliwości zwiedzania tego "muzeum" ;)
Szeroko na Wąskiej 2011 - stoisko mieczewo.comW trakcie całej imprezy nasze stoisko miało odwiedziło mnóstwo wspaniałych gości. Najbardziej jednak cieszy nas fakt, że mieszkańcy Mieczewa, którzy tego dnia zwiedzali "Szeroko na Wąskiej" mogli przysiąść na "swoim stoisku" i porozmawiać z sąsiadami o historii Mieczewa, o codziennych problemach i sposobach na ich rozwiązanie.Szeroko na Wąskiej 2011 - stoisko mieczewo.com
Warto dodać, że nasze stoisko jako jedyne na całej imprezie reprezentowało wieś, a nie pojedynczą osobę. Padały pytania "a gdzie prezentują się inne wsie"?
Szeroko na Wąskiej 2011 - stoisko mieczewo.comDzięki prowadzącemu, panu Andrzejowi Kasprzykowi wielu zwiedzających dowiedziało się, że w naszej gminie istnieje takie miejsce jak Mieczewo, w którym zamieszkuje mnóstwo interesujących ludzi. Trafiła się nam osoba, która zatrzymując się przy regale z winami z dużym podziwem patrzyła na naszą beczkę, po czym spytała skąd te wina pochodzą. Słysząc, że z Mieczewa spytała " a to w Puszczykowie?" (prawdopodobnie próbowała nas utożsamić ze sklepem puszczykowskim). Byli i tacy, którzy z niedowierzaniem dopytywali czy oby na pewno gmina Mosina sięga za Wartę ;).

Na "Wąskiej" pokazaliśmy także jedyny egzemplarz albumu z fraszkami o Mieczewie, którego autorami są nasi czytelnicy. Wydanie w formie książkowej, do którego ilustracje stanowią zdjęcia Mieczewa i okolic. Dla autorów był to debiut literacki w tak ciekawej i niepowtarzalnej formie.


Szeroko na Wąskiej 2011 -konkurs fotograficznyW związku z tym, że tegoroczne spotkanie "Szeroko na Wąskiej" miało na celu pokazanie zainteresowań wystawców w formie warsztatów, na naszym stoisku odbył się konkurs fotograficzny. W zabawie mógł wziąć udział każdy, starszy, młodszy, pojedynczo, parami itd. Osoby, które wyraziły chęć i zgodę na wykonanie portretu, zostały sfotografowane, a efekty zabawy można obejrzeć w naszej galerii tutaj.

  • Brak komentarzy