Szeroko na Wąskiej 2012

 VIII edycja plenerowej imprezy "Szeroko na Wąskiej" już za nami. W upalną, sierpniową niedzielę w Mosinie spotkali się pasjonaci, kolekcjonerzy i miłośnicy sztuki.

W tym roku hasłem przewodnim była "moda" w każdym tego słowa znaczeniu. Nasze stoisko zatytułowaliśmy "Moda na historię". Była to doskonała okazja, aby zaprezentować mieszkańcom naszej gminy ciekawe wątki historyczne związane z Mieczewem. 

Wiele osób patrzyło ze zdumieniem na mapę USA, na której można było odnaleźć ulicę Mieczewo Drive, która została tak nazwana na cześć naszych przodków, którzy wyemigrowali do Ameryki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stare fotografie i mapy przedstawiające dawny układ zabudowań naszej wsi.

Mikołaj zaprezentował swoją kolekcję historyczną związaną z uzbrojeniem i bronią palną. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieciaków cieszyła się przyłbica i rękawice, w których nawleczenie nitki na igłę byłoby nie lada wyczynem. Każdy mógł przymierzyć i sfotografować się jak rycerz z bitwy pod Grunwaldem.

W nawiązaniu do mody, pani Grażyna przedstawiła swoją wspaniałą kolekcję kapeluszy, która wśród zwiedzających Pań cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem.

Panów z kolei przyciągała kolekcja win wytworzonych przez mieczewian. Była okazja skosztować trunków, które wygrały w zeszłorocznym festiwalu win.

Tegoroczną wystawę współtworzyło Stowarzyszenie Miłośników Mieczewa "Mieczewo - nasze miejsce". Pomimo krótkiego stażu, stowarzyszenie czynnie uczestniczy w życiu naszej wsi. Z dnia na dzień przybywa nowych członków, którzy chcą, aby nasze miejsce było miłe i sympatyczne.

Na Wąskiej nasze stoisko odwiedziło sporo znakomitych gości, ale przede wszystkim pojawili się mieszkańcy Mieczewa. Była okazja do pogawędek przy domowym cieście i kawie.

Niewątpliwą atrakcją naszej prezentacji były strzały oddane z muszkietu przez Mikołaja i innych chętnych. Naładowanie broni pod czujnym okiem znawcy nie było wcale łatwym zadaniem, ale za to osiągnięty efekt był oszałamiający w dosłownym tego słowa znaczeniu.

W tym roku sąsiadowaliśmy ze stoiskiem Radia Merkury, które prowadziło swoją audycję na żywo z Wąskiej w Mosinie.

Nie tylko Stowarzyszenie i mieczewo.com było z Mieczewa. Wspaniałe zabawki wytwarzane w naszej wsi zaprezentowały dziewczyny z Tapatiko.


 

  • Brak komentarzy