II Festiwal win w Mieczewie

Biesiadowanie Mieczewiaków przy kieliszku wina staje się doroczną tradycją

W ostatnią sobotę września odbył się Drugi Festiwal Win w Mieczewie, w trakcie którego ponownie rozstrzygnięty został konkurs winiarski o złoty medal z diamentami portalu mieczewo.com.

Tym razem festiwal otoczony został opieką Stowarzyszenia Miłośników Mieczewa, co natychmiast dało się zauważyć na stołach suto zastawionych w tym roku. Zgodnie z treścią ubiegłorocznego regulaminu, do konkursu przystąpiło tym razem czterech wytwórców, którzy spełnili warunki udziału w konkursie. W określonym terminie dostarczyli trunki do organizatorów, którzy z kolei przygotowali odpowiednie materiały do oceny dla komisji konkursowej. W sobotę o godzinie 18:00 rozpoczęła się zabawa w naszej świetlicy wiejskiej w Mieczewie.

Goście w tym roku nadzwyczaj dopisali i stawili się w liczbie niemal stu. Wśród przybyłych widzieliśmy Panią Radną Małgorzatę Kaptur, także Honorowego Członka Stowarzyszenia Andrzeja Kasprzyka oraz wielu gości z ościennych miejscowości. Najliczniejsza była grupa mieszkańców Mieczewa wspierana przez ich krewnych i przyjaciół z różnych stron kraju.

Komisja sędziowska w składzie pięcioosobowym spisała się bardzo dzielne i z całą pewnością nabiera wprawy w „masowym” ocenianiu próbek, wszak do konkursu zgłoszono tym razem 14 win. Wyniki Drugiego Konkursu Winiarskiego o Złoty Medal z Diamentami portalu mieczewo.com przedstawiają się następująco:

 

 

 

Grand Prix - Złoty Medal z Diamentami:

Wino czerwone półsłodkie wytwórcy Chateau Stanislav - 96,4 pkt.

Miejsce 2.


Wino Rigel (czerwone wytrawne) wytwórcy Piwnica Malesińskich - 91,4 pkt.

Miejsce 3.


Wino czerwone wytrawne wytwórcy Aroma Mieczewo - 91,2 pkt.

Miejsce 4.


Wino Alnilam (białe słodkie) wytwórcy Piwnica Malesińskich - 90,2 pkt.


Uzupełnieniem degustacji wina była możliwość raczenia się kilkunastoma gatunkami serów oraz niezwykłym rarytasem w postaci szynek, profesjonalnie uwędzonych specjalnie na tą okazję przez Romana Mikołajczaka.Przed ogłoszeniem wyników konkursu o złoty medal z diamentami odbyło się głosowanie na najlepsze "opakowanie i etykietę". Do konkurencji zostało wystawionych tym razem tylko trzy. W tym konkursie głosowali wszyscy uczestnicy zabawy. Okazało się, że ponownie bezkonkurencyjna była etykietka wykonana przez Grega  - Chateau Stanislav. Zwycięzca otrzymał puchar przechodni w kategorii "opakowanie i etykieta".


Po ogłoszeniu wyników zaczęła się część pokonkursowa, w której wszyscy chętnie mogli zdegustować poszczególnych win konkursowych i za pomocą własnych kubków smakowych zweryfikować wybór jury.
 Podczas całej zabawy wszystkim dopisywały dobre humory, nawiązały się kolejne znajomości - tak więc zamierzony proces dalszej integracji naszej wsi został osiągnięty.
 Na przyszły rok już zapowiedzieli udział w konkursie kolejni lokalni wytwórcy, a nawet wytwórcy spoza Mieczewa, którym bardzo się spodobała nasza inicjatywa.

Zapraszamy do galerii (reportaż by Klaudia) >>

 • Hmmm...
  Wobec powyższego, to ja również bardzo serdecznie wszystkim dziękuję...
  Zwłaszcza łaskawemu Jury...
  Organizatorom, portalowi Mieczewo.com, i przyjaciołom wielkie ukłony i podziękowania!

  No cóż... Do przyszłego roku!

  Chateaux Stanislav :D

  0 Lubię
 • Proponuję dopisać w stosownym miejscu - a co niepotrzebne się usunie :)

  0 Lubię