I po świętach...

Zanim w rodzinnym gronie oddaliśmy się uroczystemu świętowaniu i błogiemu folgowaniu w jedzeniu i piciu, niektórzy z nas wybrali się do mieczewskiej świetlicy, aby przy kolędach przełamać się opłatkiem i złożyć życzenia sąsiadom.

17 grudnia spotkaliśmy się na najcieplejszym wydarzeniu w ciągu całego roku, ciepło wynikało nie tylko z okazji i serdeczności sąsiedzkiej, ale dzięki sołtysowi, który z rana rozruszał stary piec C.O. było też ciepło fizyczne ;)

Tradycyjnie w naszej skromnej świetlicy gościł ksiądz proboszcz Franciszek Sikora, sam zauważył zmiany, jakie zachodzą w samym budynku jak i wśród społeczności – dopisała nie tylko frekwencja, ale też śmiałość, z jaką coraz swobodniej śpiewamy wspólne kolędy. Proboszcz, jak co roku otrzymał butelkę najlepszego wina z Mieczewa (przypomnę, że zwycięzcą Festiwalu Win jest w tym roku Grzegorz) oraz duplikat historycznego dokumentu z roku 1751 nadającego słodownie na Prowencie probostwu bnińskiemu, który odnalazł Jarek.

Stoły jak zwykle pełne ciast z mieczewskich piecy, każde przepyszne – dziękujemy Wam Mieczewianki za tak słodkie wsparcie. Dziękujemy również leśniczemu za choinkę a sołtysowi za jemiołę i wspomniane ciepło, pani Bogusi za obrusy, oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i obsługę spotkania. Cieszymy się bardzo, że już po raz trzeci w Mieczewie zagościł nasz zaprzyjaźniony harcerz Mateusz z gitarą - dzięki za wspaniałe wspomaganie nas w kolędowaniu. Podziękowania szczególne należą się także Miłej, Lidce i Rysiom za wyczarowanie przecudownego nastroju w świetlicy.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że okna nie zostały ozdobione w przypadkowy sposób, uważny obserwator wychwyci pewne charakterystyczne szczegóły w związku z którymi został ogłoszony konkurs: kto rozpozna budowle przedstawione na poniższych zdjęciach.

Prawidłowe odpowiedzi to: nieistniejący już kościół p.w. Świętego Wojciecha w Bninie oraz obecny kościół Wniebowzięcia NMP w Bninie.

Zwycięzca konkurs wygrał zestaw do gry w boule.

Gratulujemy, a ciekawych historii nieistniejącego kościoła zapraszamy do lektury opisującej jego dzieje (link tutaj).

  


 Zdjęcia by Miła