Wielkie wyróżnienie dla Mieczewa

W ubiegłym tygodniu otrzymałem zaproszenie od Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego na Spotkanie Noworoczne, wiedziałem, że mam tam reprezentować nasze stowarzyszenie i, że otrzymamy nagrodę.

W spotkaniu wzięli udział m.in. parlamentarzyści, Wojewoda Piotr Florek, Marszałek Marek Woźniak, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz samorządowcy, przedstawiciele świata polityki, nauki, duchowieństwa, kultury, dyplomacji oraz świata finansów i biznesu.

Po krótkim przemówieniu Starosta wręczył nagrody w trzech kategoriach. Wyobrażałem sobie, że pod sceną ustawi się długa kolejka uhonorowanych a tu niespodzianka – kategorie były trzy a w każdej tylko jedna nagroda na cały powiat. Wtedy dotarło do mnie jak wielkie wyróżnienie otrzymało Stowarzyszenie Miłośników Mieczewa „Mieczewo - nasze miejsce”, przez krótki moment oczy najważniejszych notabli z naszego województwa zwróciły się w stronę Mieczewa, mam nadzieję, że niektórzy z nich zadadzą sobie trochę trudu i jeśli nie wiedzą jeszcze gdzie jest, znajdą Mieczewo na mapie. Ja sam dowiedziałem się w rozmowach kuluarowych, że jesteśmy z południa ;)

Nie będę ukrywał, że rozpierała mnie duma. Cieszę się, że mogłem w imieniu Stowarzyszenia Miłośników Mieczewa przyjąć tak wielkie wyróżnienie, dziękuje wszystkim, którzy przez ostatnie lata angażują się w nasze działania – to nasza nagroda, nasz sukces!

Wyróżnienie to traktuję też, jako wyzwanie, niech ta nagroda będzie dla nas impulsem do dalszego rozwoju. Nie spoczniemy na laurach i nadal będziemy mierzyć wysoko!


W kategorii inicjatywy obywatelskie otrzymał ją Ryszard Lubka. Za zaangażowanie w aktywizację społeczności gminnej i powiatowej oraz rozwiązywanie problemów lokalnych.

W kategorii przedsiębiorczość nagrodę otrzymała firma Solaris Bus & Coach S.A.

Relacja ze Spotkania Noworocznego: http://powiat.poznan.pl/spotkanie-noworoczne/

Zdjęcia Romuald Świątkowski

 • Kurczę, warto było!
  Brawo Mieczewo!
  Brawo Stowarzyszenie!
  Żądam plakietki: Jestem z Mieczewa! :D

  0 Lubię
 • Wielkie gratulacje dla całej Ekipy!

  0 Lubię
 • Z tego co się dowiedziałem, na tym spotkaniu było z 500 ludzi. Sama śmietanka !!!
  P.S.
  Trzeba teraz jakąś gustowną gablotkę w świetlicy zainstalować, co by można wszystkie trofea wyeksponować godnie :D

  0 Lubię
 • Ze starostwa to już ze trzy statuetki chyba są.
  Czas najwyższy na gablotę :)

  0 Lubię
 • Piękne wyróżnienie! Piękna nagroda! Piękni i Wspaniali, którzy ją dostali!
  Zawsze byłam pewna, że miejsce. które wybrałam i ludzi, których tu spotkałam, to absolutnie szczęśliwy traf. Dzisiaj jestem dumna!
  P.S.
  Panie Krzysztofie! Czy czuje się Pan również doceniony i nagrodzony jako "grupa trzymająca władzę"?

  0 Lubię