Wieści z magistratu (kwiecień 2014)

W dniu 23 września 2013 odbyło się w naszej wsi zebranie sołeckie, którego gościem był z-ca burmistrza p. Waldemar Krzyżanowski. W protokół zebrania zostały wpisane wnioski i pytania zgłoszone przez mieszkańców. Nasz gość zobowiązał się do udzielenia odpowiedzi na postawione pytania w terminie późniejszym, po uprzednim sprawdzeniu poszczególnych tematów.

Ze względu na brak informacji z urzędu pozwoliłem sobie przesłać 31 marca b.r.  zapytanie do referatu gminy następuącej treści:

Niestety nie dotarło do mnie potwierdzenie otrzymania przez urzędników mojego maila, jednak byłem pełen nadzieji po kilku telefonach otrzymanych od pracowników urzędu.

Po ponad dwóch tygodniach od wysłanego maila, a po 7 miesiącach od zebrania otrzymaliśmy następujące informacje:

Komentarz

ad. 1 - Na zebraniu w maju 2012 p. Krzyżanowski przedstawiając plany inwestycyjne na rok 2012 wspominał o dokończeniu chodnika przy ulicy Szerokiej (przy odcinku jednokierunkowym) - na Facebooku mowa jest o wielomilionowych inwestycjach w naszej gminie, a tutaj parę złotych nadal brakuje :(

ad. 2 - Temat stał się nieaktualny, gdy w miejscu dodatkowego miejsca, gdzie miałby się zatrzymywać autobus powstał płot na posesji właściciela przylegającego gruntu.

ad. 3. Na zebraniu w kwietniu 2013 była między innymi mowa:

"Budżet gminy na rok wynosi ok. 12 mln. Gazownia, która mogłaby dostarczać gaz i na tym zarabiać nie jest zainteresowana inwestycją. W czerwcu ubiegłego roku braliśmy udział w spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Gminy. Wówczas padła propozycja, aby gmina współfinansowała budowę gazociągu. Od tego czasu trwają rozmowy z WSG. Na przełomie roku padła koncepcja, aby WSG sfinansowała doprowadzenie gazu do Mieczewa (do ulicy Rogalińskiej) z wsi Konarskie, a rozprowadzenie gazociągu po wsi pokryje gmina. Po zakończeniu całej inwestycji WSG zrefinansuje gminie koszty budowy w 60% wartości całości (jak będą mieli na to fundusze, czyli nie wiadomo kiedy). To są cały czas koncepcje, z których ostatecznie WSG się wycofało przysyłając do gminy następujące pismo:

Po otrzymaniu pisma, przedstawiciele gminy udali się na bezpośrednie rozmowy do gazowni. Otrzymano informację, że ze względu na nieopłacalność inwestycji jedyne rozwiązanie to takie, że gmina wybuduje cały gazociąg, a dopiero wtedy gazowania go odkupi pokrywając 60% wartości.

W związku z powyższym gmina ma zlecić wykonanie kosztorysu, aby można było ocenić możliwości podjęcia tej inwestycji, a także uwzględnić opcję budowy w budżecie gminy. Do końca czerwca ma być wykonana wycena."

"Gmina nie przewiduje budowy gazociągu w Mieczewie" z jednej strony, a "W związku z powyższym gmina ma zlecić wykonanie kosztorysu, aby można było ocenić możliwości podjęcia tej inwestycji, a także uwzględnić opcję budowy w budżecie gminy." z drugiej strony. Brak przepływu informacji ????

ad. 4 - Bez komentarza.

ad. 5 - Nie otrzymaliśmy informacji :(

ad. 6 - Konieczne będą kolejne wnioski. Na zebraniu w maju 2012 p. Krzyżanowski zapowiadał moderniację świetlicy do końca roku 2012.

ad. 7 - Bez komentarza.

ad. 8 - Bez komentarza.

Pokaż poprzednie komentarze
  • Spokojnie,
    pierwsze odpowiedzi spłynęły ale jeszcze niczego nie rozstrzygają.
    Z pewnością poinformujemy o konkretach.

0 Lubię
  • Gość - Iwona

Romku, podziel się otrzymanymi odpowiedziami, zainteresowanych nimi jest wielu, choć podejrzewam że są one bardzo lakoniczne...
    Ponadto dla mieszkańców Mieczewa mam zagadkę.
    Dlaczego w ciepłe dni w naszej wsi brakuje wody w kranie???
    Odp. Bo Majątek Rogalin nawadnia ziemniaki!!!

Kochani to nie żart. Na stronie internetowej MR można przeczytać że "Po dziewiętnastoletniej przerwie Majątek Rogalin powrócił do uprawy ziemniaków" nie byłoby w tym nic dziwnego gdybym dziś podczas wycieczki rowerowej po okolicach MR, w okolicach hydroforni nie ujrzała widoku hektolitrów wody wylewanej na pole ziemniaków.
    A Pan Prezes MJ tłumaczy nam na zabraniach jak ciemnocie, że jest niewystarczająca wydajność wodociągu...

0 Lubię
  • Niestety niewiedza nie upoważnia do wyciągania pochopnych wniosków.
    Wielu mieszkańców naszej wsi jest również oburzona faktem braku wody, na który podobno wpływ ma nawadnianie boiska :( (telefon do Romka w tej sprawie).
    Boisko jest nawadniane ze studni, która została specjalnie w tym celu wywiercona i zasilana przez niezależną pompę.

0 Lubię
  • Gość - Iwona

Panie Tomku... Byłam widziałam...
    Jeśli MR potrafi wypompować na pole ziemniaków ogromne ilości wody to problem wtłoczenia tej samej ilości wody do sieci wodociągowej jest dla mnie niezrozumiały!
    Ponadto ja o chlebie a Pan o niebie. Proszę wybaczyć, ale nie będę czekać na Pana upoważnienie, bo wnioski, które wyciągam, są moimi własnymi wnioskami. Dziwie się jednak, że tak zaparcie po kilku spotkaniach wierzy Pan w manipulacyjne wyjaśnienia osób odpowiedzialnych za brak wody w naszej wsi. Jeszcze kilku takich jak Pan, i będziemy mogli śmiało sobie dalej tłumaczyć na kolejnych pseudo spotkaniach, że "rurka" jest za mała, a woda będzie w 2020r. jak wodociąg zbudujemy sobie sami w kolejnym czynie społecznym!

0 Lubię
  • Boisko z własnym hydroforem jest dla nas oczywiste!
    Ale czy wiemy skąd MR czerpie wodę na uprawę ziemniaków?:D

0 Lubię
  • Informajca u "źródła": "MR uprawia ziemniaki i je deszczuje. Robi to ze starej niezależnej studni przy folwarku. Woda ta jest surowa (nie uzdatniona). Studnia nie jest i nie może być podłączona do żadnego wodociągu i nie ma nic wspólnego z ujęciem i stacją uzdatniania wody. Zraszanie uprawy nie ma zatem żadnego wpływu na jakość i ilość wody w wodociągu."

0 Lubię
  • Gość - Iwona

Panie Tomku. Niewiedza nie upoważnia do wyciągania pochopnych wniosków, nawet w oparciu o inf. pozyskane u "źródła"
    Jestem ciekawa czy widział Pan proces uzdatniania wody, która dalej trafia do kranów mieszkańców naszej wsi i innych odbiorców zaopatrywanych przez MR.
    Dlaczego Majątek Rogalin i Urząd Gminy Mosina pomimo obowiązku nie zamieszcza do Publicznej informacji wyników badań wody uzdatnionej, i wyników badań wody z Mieczewskiej sieci wodociągowej??? Prawdopodobieństwo, że okresowo podawana jest do naszej sieci wodociągowej woda "surowa" ze studni przy folwarku jest równie wysokie jak i pokrętne tłumaczenie MR.
    Panie Tomku, zapytam wprost. Jaki ma Pan interes w ciągłym tłumaczeniu MR???

0 Lubię

• Taki sam jak prowadzenia tego miejsca, w którym "czytelnicy" mogą pisać pod fałszywi adresami i pseudonimami - dorobienia się fortuny :)

0 Lubię
  • Z całym szacunkiem, ale niech gość pan/pani Iwona już da sobie spokój z tym biadoleniem, domysłami, nie sprawdzonymi newsami i ciągłym kontestowaniu informacji innych użytkowników. Jak byłbym adminem to bym dał warninga, potem drugiego a potem bana czasowego ;)

0 Lubię
  • Jak widać nasz admin jakoś łagodnie podchodzi do tematu i daje szanse wypowiedzi wszystkim. Chociaż z drugiej strony p. "Iwona" jakoś zamilkła :( Pewnie przysuszyło... :)

0 Lubię