Konkurs na nalewkę i ciasto - Mieczewo 2019

Serdecznie zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w VII Konkursie Nalewek i Ciast,  który odbędzie się 23 marca 2019 r.o godz.17:00 w świetlicy wiejskiej w Mieczewie .
W tym roku będziemy oceniać Nalewki i Ciasta biszkoptowe i tradycyjnie. Dla zwycięzców przewidziano drobne nagrody rzeczowe.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i do wspólnej zabawy.
 

Karty zgłoszenia i regulamin są dostępne na tutaj: 

Plików:
Karty zgłoszenia i regulamin konkursu na nalewkę i ciasto 2019 NEW
Data 14-03-2019 12:23:48 Wielkość pliku 62.23 KB Download 10 Pobierz

Komentarz (0) Odsłony: 44

Psia miłość

Tapczan. Leżymy to znaczy Pańcia siedzi, a ja w poprzek kolan rozciągnięty. Rozmyślam o wczorajszym obiedzie, czy może smakołyki się powtórzą dzisiaj. A tu kap, kap. Leje mi się na nos. Sufit nie przecieka , wiatr nie hula więc zamieci w pokoju nie ma. A to ciekawe. Skąd ta woda. A to z Pańci łzy płyną. Smutna ta moja Pańcia dzisiaj. Macham ogonem, podnoszę pycho, patrzę głęboko i z troską w oczy Pańci. Wiem, że mnie rozumie. Pańcia przytula się. Zaczyna mnie głaskać, mówić skąd ten smutek. I tak sobie rozmawiamy patrząc w oczy i przytuleni, a smutek odchodzi w….a obojętnie gdzie byle nie u nas. Niech na przykład poleci w kosmos. Tam jest dużo miejsca. I daleko od nas.

Komentarz do programu wyborczego KW "Wspólnie dla gminy"

Kilka dni temu w przestrzeni publicznej pojawił się program Komitetu Wyborczego Wyborców Razem Dla Gminy. Jest to komitet promujący Przemysława Mielocha. Przeczytałem i nie mogłem się powstrzymać od komentarza. Moje uwagi czasem wynikają z irytacji, czasem z braku zrozumienia lub ciekawości, jednak nadrzędnym celem poniższego komentarza jest troska o dobro Gminy Mosina.

Studium dla Mieczewa – zagrożenia!

20 września w Mosinie i 3 października mogliśmy posłuchać zastępcy burmistrza Przemysława Mielocha jak próbuje bronić pomysłu strefy przemysłowej na terenach Mieczewa, Rogalina i Świątnik. O strefie przemysłowej można poczytać w osobnym artykule i śledzić dyskusje na facebooku.

Czytaj więcej Komentarz (1) Odsłony: 1075

Protest przeciwko strefie przemysłowej Mieczewo-Świątniki-Rogalin

  • Adminek
  • Kategoria: Gorące tematy
  • Odsłony: 1511

W nawiązaniu do przedstawionego Projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Mosina dla wszystkich, którzy są przeciwni strefie przemysłowej na terenie sołectw: Rogalin, Świątniki i Mieczewo, poniżej zamieszczamy druk dokumentu umożliwiającego złożenie protestu do tego projektu.

Czytaj więcej Komentarz (9) Odsłony: 1511