Niedziela 23.06 - zapraszamy na festyn rodzinny w Mieczewie

  • Mirka Kolankiewicz
  • Kategoria: Komunikaty
  • Odsłony: 64

Sołtys wraz z Radą Sołecką oraz Stowarzyszeniem Miłośników Mieczewa "Mieczewo nasze miejsce" serdecznie zapraszają mieszkańców i przyjaciół Mieczewa 23.06 o godz. 11.00 na festyn rodzinny.

Święconka 2019

  • Adminek
  • Kategoria: Reportaże
  • Odsłony: 270

Tradycyjne świąteczne święcenie potraw w Mieczewie odbyło się pod figurą Św. Wawrzyńca. 

Psia miłość

Tapczan. Leżymy to znaczy Pańcia siedzi, a ja w poprzek kolan rozciągnięty. Rozmyślam o wczorajszym obiedzie, czy może smakołyki się powtórzą dzisiaj. A tu kap, kap. Leje mi się na nos. Sufit nie przecieka , wiatr nie hula więc zamieci w pokoju nie ma. A to ciekawe. Skąd ta woda. A to z Pańci łzy płyną. Smutna ta moja Pańcia dzisiaj. Macham ogonem, podnoszę pycho, patrzę głęboko i z troską w oczy Pańci. Wiem, że mnie rozumie. Pańcia przytula się. Zaczyna mnie głaskać, mówić skąd ten smutek. I tak sobie rozmawiamy patrząc w oczy i przytuleni, a smutek odchodzi w….a obojętnie gdzie byle nie u nas. Niech na przykład poleci w kosmos. Tam jest dużo miejsca. I daleko od nas.

Komentarz do programu wyborczego KW "Wspólnie dla gminy"

Kilka dni temu w przestrzeni publicznej pojawił się program Komitetu Wyborczego Wyborców Razem Dla Gminy. Jest to komitet promujący Przemysława Mielocha. Przeczytałem i nie mogłem się powstrzymać od komentarza. Moje uwagi czasem wynikają z irytacji, czasem z braku zrozumienia lub ciekawości, jednak nadrzędnym celem poniższego komentarza jest troska o dobro Gminy Mosina.