O naszym stowarzyszeniu - Gminne Organizacje Pozarządowe

Stowarzyszenie Miłośników Mieczewa „Mieczewo – nasze miejsce” oficjalnie za- istniało w maju 2012 r., jednak działalność swoją prowadzi od roku 2010. Zaczynali jako 19-osobowa grupa członków założycieli, aktualnie jest ich 50, w tym trzech człon- ków honorowych. – To dużo osób, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ogromny prze- dział wiekowy i przeróżne środowiska, z których się wywodzimy – uważa prezes zarządu stowarzyszenia Roman Kolankiewicz.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 2279
Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 2718
Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1738

SMS-INFO w Mieczewie

Bądź zawsze dobrze poinformowany dzięki nowej usłudze powiadamiania SMS-em.

Stowarzyszenie Miłośników Mieczewa „Mieczewo – nasze miejsce” z radością oznajmia, że w dniu 14.05.2013 roku została wysłana pierwsza informacja za pośrednictwem nowego kanału komunikacji z mieszkańcami w Mieczewie.      

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1859

Honorowy Członek Stowarzyszenia

Szanowni Członkowie Stowarzyszenia i Mieszkańcy Mieczewa

W dniu 29 września na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Członków Stowarzyszenia Miłośników Mieczewa – „ MIECZEWO NASZE MIEJSCE" nadaliśmy Andrzejowi  Kasprzykowi tytuł Honorowego Członka naszego stowarzyszenia.
Laudację wygłosił Prezes Stowarzyszenia:

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 3333

Podziękowania dożynkowe

„Dożynki Mieczewskie 2012" przeszły właśnie do historii. Dziękujemy za wszystkie słowa uznania i komplementy, które przekazano na nasze ręce. Jesteśmy dumni, że inicjatywa, z jaką wyszło Stowarzyszenie i Rada Sołecka została zmaterializowana w tak ogromnym rozmiarze i bogatym programie. Cieszymy się także z faktu, iż w przygotowanie zaangażowało się tak wielu mieszkańców Mieczewa.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 2629

List przewodni 2014

Drodzy SąsiedziRomek Kolankiewicz - prezes Stowarzyszenia Miłośników Mieczewa

Rok 2014 zaskoczył wszystkich niepostrzeżonym pojawieniem się wiosny, choć zima w każdej chwili może przypomnieć nam, że to jej pora, wszyscy cieszymy się z tych słonecznych dni, które dają tyle energii. Zanim jednak o roku 2014, w kilku słowach chcę podsumować rok ubiegły.

W minionym roku powtórzyliśmy wszystkie najważniejsze imprezy cykliczne oraz zainaugurowaliśmy konkurs nalewek i ciast, bogatsi o doświadczenie, wystrzegając się rutyny, mamy nadzieję, że uczestnicy wszystkich wydarzeń niewiele mają powodów do narzekania. W czerwcu uruchomiliśmy kącik czytelniczy dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym. Jesienią rozpoczęliśmy remont kuchni, który jest możliwy dzięki ofiarowanym przez mieszkającą w Mieczewie rodzinę meblom z kompletnym wyposarzeniem AGD. W grudniu dowiedzieliśmy się, że nasz projekt na wydanie publikacji historycznej o losach naszych sąsiadów i rodzin podczas I Wojny Światowej, uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Równolegle pozyskaliśmy środki na wyposarzenie salki fitness. Pasmo sukcesów? Z pewnością tak, pamiętajcie, że to sukcesy całego Mieczewa!

Wracamy do roku, 2014 który rozpoczął się remontem instalacji grzewczej w świetlicy - wreszcie świetlica jest dostępna przez cały rok. Za nami wyśmienity konkurs nalewek i ciast, oraz uruchomienie salki fitness. Cały czas, dzięki zaangażowaniu dwóch mieszkanek Mieczewa, dwa razy w tygodniu otwarty jest kącik czytelniczy.

Co nas czeka.

Wydarzenia cykliczne, które powoli stają się już tradycją prezentujemy w zakładce kalendarium. Gorąco zachęcam do włączania się w działania, każda pomoc jest nieoceniona. Szczególnie daję Wam pod rozwagę imprezę dożynkową, co roku staramy się zaskoczyć i zorganizować coś "większego", pomimo dziesiątek zaangażowanych rąk do pracy ciągle brakuje nam pomocy, wszystkich organizatorów kosztuje to wiele poświęceń. Nie wiemy jeszcze, jakiego kształtu nabiorą tegoroczne dożynki, ale z pewnością powinny być skromniejsze abyśmy wszyscy trochę odetchnęli.

Remontujemy. W świetlicy rozpoczęliśmy remont kuchni i łazienek a w kolejce czekają pozostałe pomieszczenia. Częściowo zabezpieczyliśmy środki na remont z funduszu sołeckiego a reszty będziemy szukać u sponsorów. Jeszcze wiele pracy przed nami, na szczęście można na Was liczyć przy okazji czynów społecznych (choć miło by było widywać na nich więcej nowych twarzy).

Jak już wspomniałem, pozyskaliśmy środki z Unii Europejskiej na książkę o mieszkańcach Mieczewa, którzy brali udział w I Wojnie Światowej, która stanowi owoc pasji jednego z naszych mieszkańców, przed publikacja czeka nas jeszcze sporo pracy, ale zdradzę, że każda rodzina może liczyć na darmowy egzemplarz.

 


 

 

z poważaniem

Prezes Zarządu
Roman Kolankiewicz

Komentarz (0) Odsłony: 1452

Stowarzyszenie zarejestrowane

Miło nam poinformować, że w dniu 27-06-2012 został przyjęty nasz wniosek w sprawie założenia Stowarzyszenia Miłośników Mieczewa "Mieczewo - nasze miejsce", a tym samym został dokonany odpowiedni wpis w rejestrach sądowych.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1432